Město Kulturní a vzdělávací středisko Městská knihovna Kino svět Infocentrum Galerie

hlavní strana
akce
o muzeu
sbírky
expozice
publikace
průvodce městem
napsali o nás
výroční zprávy
odkazy
Městské muzeum
Masarykovo náměstí 276
766 01 Valašské klobouky
telefon: +420 577 320 095
muzeum (@) mu-vk.cz

Petr Odehnal: Z příběhů města Valašské Klobouky
Valašské Klobouky 2006. 96 stran
Tato publikace byla vydána při příležitosti 650 let, které uplynuly od udělení městských práv městu Valašské Klobouky. Po dílku z pera Antonína Ugwitze Místopis a dějiny města Val. Klobouk z roku 1878 je to teprve druhá samostatná monografie, která se zabývá dějinami města. Knížka má sice představit moderní pohled na dějiny Valašských Klobouk, ovšem je určena nejen Klobučanům, ale i turistům a návštěvníkům města, její účel je osvětový a popularizační. Proto nemůže plně nahrazovat komplexní monografické zpracování dějin Valašských Klobouk, je jen jeho předzvěstí.
zpět na výběr publikace

počet přístupů od 1.9.2007 : Copyright © 2007, Městské muzeum Valašské Klobouky, všechna práva vyhrazena.
Informace o ochraně autorského díla
power by: TomM A T R i X